Dovolená bez starostí

Ať už letos v létě vyrazíte do ciziny, nebo zůstanete v našich luzích a hájích, nezapomeňte před odjezdem zabezpečit váš dům nebo byt. V období prázdnin a dovolených totiž vrcholí „pracovní“ sezona zlodějů. Pokud používáte alarm od Jablotronu, budou pro vás přípravy o poznání jednodušší. Stačí dodržet několik základních opatření a můžete odjet s čistou hlavou.

Abyste si dovolenou užili v klidu a bez stresu, je důležité mít jistotu, že váš alarm spolehlivě funguje a váš domov je tak v bezpečí. Zjistit až pod stanem, že vám bezdrátový detektor hlásí, že potřebuje vyměnit baterie, může být hodně nepříjemné a hlavně zbytečné. Proto doporučujeme před cestou nechat celý zabezpečovací systém zkontrolovat od certifikovaného montážního partnera. Ten prověří např.:

• stav baterií bezdrátových detektorů a jejich funkčnost,
• funkčnost environmentálních detektorů, jako jsou detektory teploty a kouře, detektory úniku plynu nebo záplavové detektory,
• a navíc nastaví přístupový kód pro kamarádku nebo souseda, kteří vám budou chodit krmit kočku a zalévat květiny.

Další kroky k bezpečí

Alarm jste nechali zkontrolovat a stejně máte obavy, aby se doma nepřihodilo něco nečekaného? Není nic jednoduššího, než začít naplno používat aplikaci MyJABLOTRON. Díky ní máte přehled o tom, co se u vás doma děje, ať už jste kdekoliv. Kromě toho s aplikací můžete na dálku váš domov i ovládat. A spustit tak třeba zavlažování trávníku, když přijde vlna veder.

Další možností, jak posílit zabezpečení vašeho domova, je připojení IP verifikační kamery nebo pohybového detektoru, který pořizuje fotografie. Díky nim budete hned v obraze bez ohledu na to, jestli se opalujete na chalupě nebo zdoláváte horské vrcholy stovky kilometrů daleko.

Může se však stát, že mobil nemáte u sebe, spíte, máte vybitou baterii či se octnete na místě, kde není signál. Z tohoto důvodu je důležité mít alarm připojený na Bezpečnostní centrum, kde operátoři reagují na poplachové zprávy 24h denně, 7 dní v týdnu, okamžitě vysílají zásahové vozidlo k prověření situace na Vašem objektu a v případě potřeby informují Policii ČR. Vy si tak v klidu můžete užít svoji dovolenou a nemusíte v případě poplachů obvolávat sousedy či známé a vystavovat je tak zbytečnému riziku.

 
Přidat recenzi
Všechny recenze