Funkce kamer

Potřebujete poradit?

244 468 408

244 468 408

Nová řada kamer společnosti HIKVISION IPC 4-line přináší řadu nových či inovovaných funkcí. V tomto článku najdete to nejdůležitější, s případnými dotazy se neváhejte obrátit na svého obchodníka.

Adaptabilní IR

Kamery, které jsou vybaveny IR přísvitem, umožňují automatickou změnu intenzity přisvětlení v závislosti na vzdálenosti – nedochází tak k „přepálení“ objektu.
smart_IR

 

Reálné WDR (120 db)

Technologie širokého dynamického rozsahu přináší velmi kvalitní obraz i při extrémně nepříznivých světelných podmínkách, jako je například protisvětlo při snímání vstupních hal, dveří apod. Oproti digitálnímu WDR nabízí vyšší kvalitu.
WDR

 

Defog – automatické potlačení mlhy

Speciální algoritmus automaticky upravuje nastavení barevné sytosti obrazu – tato funkce zlepšuje viditelnost snímané scény v nepříznivém a mlhavém počasí.
defog

 

Vysoká citlivost snímače

Použití CMOS technologie pro obrazové snímače zaručuje skvělou citlivost i u scén s minimálním osvětlením.
low-light

 

EIS (Elektronická stabilizace obrazu)

Elektronická stabilizace obrazu umožňuje potlačit rozmazaný obraz způsobený chvěním kamery a získat tak čistý snímek.
EIS

 

3D redukce šumu

Využitím pokročilé technologie zpracování obrazu poskytují kamery 4. řady křišťálově čistý obraz za zhoršených podmínek bez jakéhokoliv šumu/rušení.
3D-DNR

 

P-Iris

4. řada IP kamer používá nejmodernější řídící technologii – P Iris, která umožňuje udržet přesnou a konzistentní ostrost v celé snímané scéně.
P-IRIS

 

Až 60 snímků za sekundu

Některé náročné aplikace vyžadují záznam obrazu s vysokým snímkováním. Jsou to například instalace ve kterých dochází k manipulaci s hotovostí nebo rychlý pohyb vozidel.
frames

 

Detekce obličeje

4. řada kamer umožňuje aktivovat funkci detekce obličeje – rozpoznání člověka. Tato funkce přispívá k minimalizaci falešných poplachů při pohybové detekci. Nefunguje pro přiřazení identity konkrétnímu člověku.
detekce_obliceje

 

VQD (Detekce Kvality Videa)

Kamery 4. řady automaticky kontrolují jakékoliv změny týkající se úložiště, síťového připojení, změnu snímané scény, rozostření nebo jiný způsob narušení.
detekce_rozostreni

 

Audio detekce

Kamery 4. řady umožňují detekovat a analyzovat zvuk z prostoru nebo jakoukoliv zvukovou „špičku“ a tím spustit alarm. Kromě toho mohou také filtrovat šum.
detekce_zvuku

 

 ABF (Auto Back Focus)

Technologie automatického zadního ostření umožňuje kamerám nastavit umístění obrazového senzoru do optimální polohy zaostření. Tato funkce je dostupná i zcela vzdáleně pomocí webového rozhraní.
auto_back_focus

 

Detekce narušení

Velmi užitečnou funkcí je detekce narušení předdefinované střežené oblasti. V případě detekce narušení kamera automaticky spustí alarm a současně spustí nahrávání. Použitím nejnovějšího algoritmu automaticky analyzuje poměr rozměru narušitele. Umožňuje tak minimalizovat falešné poplachy a zefektivnit zásah ostrahy.
detekce_naruseni

 

Smart Auto Focus

Kamery 4. řady vybavené motorzoom objektivem se mohou pochlubit snadnějším zaostřováním bez nutnosti úpravy počátečního nastavení kamery a rychlou změnou pozorovacího úhlu a zaostření.

Self-lock funkce (zamknutí zaostření) nabízí větší odolnost vůči rozostření.
smart_auto_focus

 

Nízký datový tok

Díky použití pokročilého kódovacího algoritmu mají kamery 4. řady efektivnější zpracování obrazu a tím dále minimalizují zatížení systému a velikost ukládaných dat na HDD. Proto při velmi nízkém datovém toku, 2Mbps při 720p rozlišení, mají kamery 4. řady o cca 30% lepší kvalitu obrazu.
nizky_dat_tok

 

Tři streamy

Tři streamy jsou flexibilnější a umožňují uživateli použití tří rozdílných datových streamů, které mohou být zobrazovány zároveň, nezávisle pro účely: Main stream: plné rozlišení pro nahrávání, Sub stream: nízké rozlišení pro živý monitoring, Třetí stream: volitelné (plné, nízké, dynamické rozlišení) – využitelné jako nízkodatový stream pro vzdálený přístup pomocí mobilního telefonu.
stream

 

ROI Kodek

Je založen na uživatelem definované oblasti (ROI), kamera může snížit kvalitu obrazu v NE-definované oblasti a snížit tak velikost šířky pásma a místa na datovém úložišti, definovaná oblast bude přenášena s perfektními detaily, lepší kvalitou obrazu a nižší šířkou pásma při jinak stejných podmínkách.
ROI

 

Síťový přístup

Kamery 4. řady mají mnohem větší propustnost, podporují až 20 nezávislých živých zobrazení.
zobrazeni

 

Detekce narušení

Kamery 4. řady mají rychlou odezvu, což je lepší pro živé zobrazení kamer. Pozn.: 140ms při 720p/2M; 160ms při 1080p/4M.
ping

 

Režim koridoru

Režim koridoru umožňuje softwarové otočení rozlišení do formátu 9:16 tak, aby bylo maximálně využito pro úzké prostory, např. dlouhé chodby.
koridor

 

 
Přidat recenzi
Všechny recenze