Typy kamer

Potřebujete poradit?

244 468 408

244 468 408

Průmyslové a otočné

Výhodou průmyslových kamer je možnost poskládat kamerový bod „na míru“, přesně podle specifických požadavků zákazníka (tj. kamera + objektiv + kryt + zdroj + IR reflektor atd.). Otočné kamery se zoom objektivem se používají pro monitorování větších prostor, kde není obsluha kamerového systému odkázána pouze na obraz z přehledových – statických kamer.

Obsluha kamerového systému může kamery pootočit do požadovaného směru a sledovat různé detailní záběry podle momentální potřeby. Kamery jsou vhodné pro aplikace s vysokými nároky na kvalitu a citlivost obrazu a  pro různé speciální aplikace. Tyto kamery mají vyšší pořizovací cenu a větší rozměry než u kompaktních kamer.

Kompaktní

V poslední době se stále více prosazují kompaktní kamery s vestavěným objektivem. Kompaktní kamery jsou dodávány v různém zapouzdřeném provedení s objektivem a stěnovým či stropním úchytem podle způsobu instalace, případně infra přisvětlením pro noční sledování.

Kompaktní provedení venkovního pouzdra kamery (válcové pouzdro se sluneční clonou, nebo polokulovité pouzdro v antivandal úpravě, infra LED přisvětlení, nastavitelný vari-objektiv, automat. přepínání den/noc) je voleno podle zadání, způsobu instalace a požadavků kladených na kamerový systém. Tyto kamery jsou vhodné pro širokou škálu běžných aplikací, pro rodinné domy, prodejny, kanceláře apod.

Skryté a miniaturní

Skryté kamery jsou nabízeny v různém provedení, například jako maskované kamery v brýlích, sluchátku, peru, knoflíku, šroubu, pohybovém PIR čidle, dveřním kukátku, budíku, ap. Ke skrytým kamerám je možno přikoupit kapesní rekordéry. Pro vestavbu do různých zařízení.

Pro skryté aplikace mohou být vhodné různé miniaturní kamery realizované obvykle jediným CMOS čipem, který je zalitý do plastu a opatřen objektivem se vstupní pupilou velikosti špendlíkové hlavičky (tzv. pinhole objektiv). Tyto kamery mají horší technické vlastnosti oproti předešlým typům.

 

 
Přidat recenzi
Všechny recenze