Krokodýlí Zoo Praha

Potřebujete poradit?

244 468 408

244 468 408

Již nějakou dobu slouží alarm a kamery při hlídání Krokodýlí Zoo v pražských Holešovicích, a tak letos na jaře uzrál čas k rozšíření a modernizací některých komponent. Kamerový systém byl modernizován nejnovějšími kamerami a záznamovým zařízením Hikvision a rožířen do nové místnosti tzv. želvária, tak aby měl přehled o všech zákoutích celé provozovny. Kamery byly zvolené s ohledem na potřebu potlačit odlesky skleněných ploch terárií a protisvětel a s ohledem na slabší světelné podmínky v noci.

Zabezpečovací zařízení Jablotron bylo především doplněno o sledování teploty (aby bylo možné v případě nebezpečného poklesu teploty varovat chovatele), dále o detektory tříštění skla, dozabezpečení zadního vchodu, přesun komponentů z důvodu rozšíření (želvárium). Za zmínku také sirénka, která hlásí příchod zákazníku vstupní chodbou.

A jak to vidí samotný provozovatel?

,, Kamerový a alarmový systém nám společnost ALARMOVÉ SYSTÉMY CZ nainstalovala již v roce 2014, kdy jsme zoo otevírali. Po šesti letech bezproblémového provozu jsme se rozhodli počet kamer zdvojnásobit, díky moderním kamerám s infra přísvitem můžeme nyní naše chovance na dálku monitorovat i v průběhu noci.

Jako mimořádně důležité a užitečné vnímáme digitální teploměry s dálkovým přístupem, které nám průběžně monitorují denní i noční teploty na několika místech expozice. Máme tak jistotu, že naši plazi, kteří jsou obyvateli tropických a subtropických částí světa, mají zajištěné podmínky jež potřebují. V případě nečekaného poklesu teplot, např. během noci, který by pro naše zvířata mohl být velkým nebezpečím,  nám okamžitě přijde varovná sms.

Moderní chovatelské zařízení se bez pokročilých elektronických systémů neobejde a i do budoucna plánujeme celý systém ještě dále rozšiřovat.“

Na závěr ještě stojí za zmínku, že pro dlouhodobý a bezproblémový chod je sjednána Servisní smlouva, na základě které, mají zákazníci ASCZ výhodnější ceny servisních zásahu, dřívější nástup k případné opravě a poradenství po telefonu i mimo běžnou pracovní dobu.

 
Přidat recenzi
Všechny recenze